Gratulerer, Julie!
Postet av Lommedalen IL den 20. Feb 2026
Vi gratulerer Julie Bjervig Drivenes med rå innsats i OL!
Julie er oppvokst i Lommedalen og har lagt ned utallige treningstimer både på Eineåsen og langs Lomma – år etter år med målrettet innsats. Nå var hun bare en skotupp unna OL-medalje på lagsprinten i langrenn sammen med Astrid Øyre Slind. Da er det lov å kjenne litt på det når marginene er så små…
Men når det får synke litt: To fjerdeplasser på to OL-starter – det er langt over all forventning! 4. plass både i sprint og lagsprint i langrenn er en prestasjon det står enorm respekt av.
Selv om du nå representerer Konnerud, er du fortsatt en av våre – og vi er utrolig stolte av deg, Julie! Gratulerer så mye! Vi venter spent på fortsettelsen.
Du imponerer – både i og utenfor sporet!

Årsmøte i Lommedalen IL
Postet av Lommedalen IL den 19. Feb 2026
Årsmøtet i Lommedalen IL avholdes 25. mars kl. 19:00 i Varmestua i Lommedalen skisenter. Saker som ønskes behandlet på årsmøtet, må sendes styret senest 11. mars til lil@lil.no
Fullstendig sakliste med alle saksdokumenter vil bli gjort tilgjengelig for medlemmene senest én uke før årsmøtet på vår nettside www.lil.no
For å ha stemmerett og kunne velges til verv, må man ha vært medlem i Lommedalen IL i minst én måned, fylle minst 15 år i det kalenderåret årsmøtet avholdes, og ha gjort opp sine økonomiske forpliktelser til Lommedalen IL.
Velkommen til årsmøte!
Med vennlig hilsen Styret i Lommedalen IL
Invitasjon til foredrag
Postet av Lommedalen IL den 23. Jan 2026
Kjære ungdommer, foresatte og engasjerte voksne!
Torsdag 5. februar inviterer vi og Åwesome Foredrag alle ungdommer, foresatte og alle andre med på foredrag med Simen Almås. Her skal han snakke om livsmestring, identitet, kropp og selvbilde. I fjor var det nærmere 200 besøkende på foredraget!
Simen tar for seg livsglede og livsmestring, der fokuset er på hvordan hver enkelt kan endre livet sitt fra negativt til positivt. Siden 2017 har han reist landet rundt og holdt godt over 500 foredrag om sin vei tilbake til livet. I dag er han en av Norges fremste og mest ettertraktede foredragsholdere innen psykisk helse.
Simen har selv gått gjennom traumatiske opplevelser i ung alder, og i foredraget går han i dybden på hvordan man som ung kan håndtere små og store livsutfordringer. Dette er et foredrag som setter livet i perspektiv og som gir ord til ettertanke.
Foredrag tar opp følgende problemstillinger:
- Hvordan åpne opp for de vanskelige samtalene?
- Hvordan styrke selvfølelsen i dagens prestasjonssamfunn?
- Hvordan som ung kunne leve med traumer?
- Hvilke verktøy kan man ta i bruk når livet er i endring?
Sponset av: Lions Club Bærums Verk-Lommedalen, Lommedalen Idrettslag og Lommedalen menighet
Velkommen til foredrag klokken 18.00 – 19.30 i Lommedalen kirke!

Påmelding Allidrett 4-åringer
Postet av Lommedalen IL den 12. Jan 2026
Da er påmelding til vårens Allidrett for 4-åringene (født 2021) åpnet!
https://www.superinvite.no/live/invitation/451e10de8e2fb18a9f795679b52dc9f6

Allidrett 4-åringer
Postet av Lommedalen IL den 9. Jan 2026
Påmelding til Allidretten for 4-åringene åpner mandag 12. januar 2026 kl 12!
